Exekuce na penzijní připojištění placené jinou osobou

1 odpověď

Dobrý den, chtěl jsem se Vás zeptat, zda-li se dá něco udělat v případě, že bylo exekučním příkazem postiženo penzijní připojištění povinného, přitom jsem platil toto penzijní připojištění já, jakožto jiná osoba (měl jsem toto jako investici, kdy příbuzný penzijní připojištění nevyužíval). Dá se prokázat výpisy z účtu po celou dobu, včetně první platby při založení. Lhůta pro odvolání proti Usnesení vyprší 22.7.2014. V případě, že bude nutné napadnout soudně, zda-li mám nějakou šanci uspět? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den. Pro exekuční postižení pohledávky z účtu penzijního připojištění je podstatné, kdo je osobou oprávněnou ze smlouvy o vedení účtu. Vaše jednání je navíc obcházením zákona, neboť uvádíte, že jste měl účet jako investici, tj. čerpal byste výhody, na které byste neměl při normálním běhu věcí nárok. I při soudním napadení této exekuce by Vám soud nepřiznal nárok na státní podporu penzijního spoření, neboť by se jednalo o stav contra legem.