Exekuce na manželku a moje výplata

1 odpověď

Vážené dámy a pánové,
mám pár otázek ohledně exekuce, která je vedena proti mé manželce.
Otázka1: Je možné aby 2 den od doručení vyrozumnění o zahájení exekuce, byl mě i mé manželce zablokován účet?
Otázka2: Může exekutor strhávat peníze i z mého platu i přesto, že exekuce je vedena proti mé manželce?
Otázka3: Jak máme postupovat, abychom z toho vyšli co nejlépe. Jediné co teď máme jsou naše příjmy a půjčky, které musíme splácet. Není lepší jít do osobního bankrotu?
Děkuji za odpověď
S pozdravem

Dobrý den.
1. Ano. Exekutor o exekuci nejprve informuje bankovní ústav spolu s pokynem, aby ode dne doručení informace neumožnil dlužníkovi žádné dispozice s prostředky na účtu. Až následně informuje dlužníka. Smyslem tohoto postupu je zabránit tomu, aby dlužník prostředky z účtu vyčerpal a zmařil tak provedení exekuce.
2. Pokud se jedná o dluh, který spadá do společného jmění manželů, je tento postup možný podle § 262a odst. 2 občanského soudního řádu, který se použije v souladu s § 60 exekučního řádu.
3. Vůbec neznám vaší finanční situaci, výši jednotlivých závazků a příjmů, tento dotaz si musíte s manželkou zodpovědět sami.