Exekuce mých věcí pro dluhy spolubydlícího

1 odpověď

Dobrý den, nevím si rady koho se přesně mám zeptat a tak volím tuto cestu.
Žiji s přítelem ve společné domácnosti, ale přítel má dvě exekuce, ale nájemní smlouva je psaná na něj, ale bydliště má na městském úřadě. A tak se chci zeptat zda je možné, že by někdy k nám domů přišli exekutoři a zabavily mi všechny moje věci (všechno vybavení bytu je totiž moje-věci mám na splátky tudíž mám od nich doklady, že opravdu patří mě). Já v bytě trvalé bydliště mám a dluhy nemám žádné, ale přítel bohužel své dluhy neřeší a tak mám obavy abych na jeho chyby nedoplatila a zda na něj mohou přijít když tady trvalé bydliště nemá? . ale nájemní smlouva je psaná na něj.
Moc Děkuji za odpověd i radu.
Pěkný den

Dobrý den. Exekuci prodejem movitých věcí lze vykonat všude tam, kde lze důvodně předpokládat výskyt věcí v majetku dlužníka. Není tedy rozhodné, kde má dlužník trvalý pobyt, ale kde skutečně bydlí. Je proto možné, že Vás exekutor navštíví. V tom případě při soupisu u každé věci namítejte, že je ve Vašem vlastnictví. Pokud budou věci přesto sepsány, budete muset podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu doložený uvedenými doklady.