Exekuce pro dluh manželky za svobodna

1 odpověď

Dobrý den, dnes přijel vykonavatel exekuce k nám domů polepil nám spousty věcí. Jedná se o dluh manželky, který vznikl ještě před naší svatbou. Byl placen ale zřejmě na jiný účet a osobu, takže na původní smlouvě vznikl dluh a zašlo to až k exekuci protože jsme se stačily přestěhovat a tím korenspondence od věřitelů nedocházela. Potřebuji radu jak zabránit odvozu movitých věcí, zda li se dá na místě dohodonout nějaká úmluva i přepis smlouvy. splátkové kalendáře nebo podobně. č. j. je 84EXE679/2014-16 a další je 62C5972/2013-9, firma u které byl úvěr poskytnut ja nyní pod jiným majitelem.
Potřebuji to urgentně. Zítra ráno nám mají přijet vyzvednout věci. S pozdravem Veselý Vlastimil

Dobrý den. Pokud se jedná o věci v SJM, je možná jejich exekuce pro dluh před manželstvím. A contrario tedy nelze exekuovat pouze Vaše věci, kteréj ste vlastnil před uzavřením manželství. Ohledně těchto věcí můžete podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu, tuto skutečnost jste však měl namítat již při soupisu (tj. polepení věcí). Splátkový kalendář si samozřejmě domluvit můžete, není však právní nárok na jeho uzavření, tj. pokud vykonavatel nebude s jeho uzavřením souhlasit, nic s tím neuděláte. Není jasné co myslíte úmluvou i přepisem smlouvy, pokud již existuje pravomocný a vykonatelný exekuční titul, smlouvu nemůžete postoupit na třetí osobu, protože Vaší ženě již byla uložena povinnost k plnění.