Exekuce na děti v průběhu insolvenčního řízení rodičů

1 odpověď

. krásný podvečer pane doktore, obracím se na Vás s prosbou o pomoc, bylo nám povoleno insolvenční řízení, které již půl roku bez obtíží běží, včera nás obeslal pan exekutor se zapomenutou platbou za svoz odpadků našich pěti dětí, exekuci nařídil na každé jedno dítě, kde požaduje 500 Kč oprávněnému a pro sebe požaduje sníženou platbu odměny ve výši 4500 Kč, která se, pokud platbu neprovedeme do třiceti dnů změní na odměnu ve dvojité výši, o tom, že tak i tak je to pro nás likvidační nebudu ani mluvit, chtěla jsem se Vás zeptat, zda je to možné, že tyto pohledávky nesloučil do jediné, popřípadě, zda máme nějakou možnost věc vyřešit. , nesmírně Vám předem děkuji za Váš čas a ochotu a jsem s pozdravem.

Dobrý den. Poplatníkem poplatku za komunální odpad je fyzická osoba, tj. ačkoliv jste Vy a manžel v insolvenčním řízení, tyto dluhy jsou de iure dluhy Vašich dětí a nelze na ně uplatnit ochranu insolvenčního řízení. Exekuce rovněž nelze sloučit, neboť tento postup přichází v úvahu pouze pro více exekucí proti jednomu oprávněnému. Jedinou Vaší možností je podat návrh na zastavení exekuce podle § 55 exekučního řádu ve spojení s § 268 odst. 1 písm. e), tedy že průběh exekuce ukazuje, že výtěžek, kterého jí bude dosaženo, nepostačí ani ke krytí jejích nákladů. Tento návrh odůvodníte tím, že ačkoliv je exekuce vedena proti Vašim dětem, nemají tyto žádný majetek a Vy a manžel jako jejich zákonní zástupci jste v insolvenčním řízení, přiložte kopii vyhlášky o zahájení insolvenčního řízení, uveďte jak dlouho ještě bude trvat a popiště finanční a sociální situaci Vaší rodiny, přičemž připojte kopii co nejvíce důkazů. Návrh ovšem musíte podat jménem dětí za každé zvlášť a podepíšete jej s manželem v zastoupení.