Exekutor nezasílá vymožené částky - co s tím?

4 odpovědi

Byvaly manžel neplatí výživné, byla na něho podaná exekuce, peníze z firmy kde pracuje odcházejí pravidelně (tvrdí firma), ale bohužel exekutor je neposílá, naposledy poslal v listopadu 2013 (nyní červen 2014) když se ho zeptám je arogantní prý jestli vím, co ho to stojí kdydy peníze posílal každý měsíc není s ním řeč, máme si prý najít jiného exekutora, dá se s tím něco dělat? Jsem sama a dcera studuje hodí se jí každá koruna. Moc děkuji

Podle § 46 odst. 4 vymožené částečné plnění exekutor vyplatí oprávněnému, nedohodl-li se s ním jinak, do 30 dnů ode dne, kdy plnění obdržel, v případě, kdy toto nevyplacené částečné plnění převyšuje částku 1000 Kč. Exekutor je tedy povinen Vám vyplácet i částečné plnění, pokud převyšuje 1.000, - Kč. Můžete se proto písemně obrátit na exekutora se žádostí o vyplácení peněz v souladu s uvedeným zákonným ustanovením a pokud Vaší žadosti nevyhoví, podat stížnost k Exekutorské komoře ČR.

Dobrý den, moc děkuji za odpověď, mám ještě jeden dotaz, dá se dělat něco s tím, když k exekuci neplatí řadu let ani korunu běžného výživného? Máme znovu podat trestní oznámení? Je vůbec nějaká šance? Ještě jednou moc děkuji

Dobrý den. Pokud se již několik let nepodařilo exekučně vymoci jakoukoliv částku, je zřejmě podání trestního oznámení pro zanedbání povinné výživy jedinou šancí, jak alespoň částečně výživné vymoci. Jaká je šance však nelze posoudit, protože vůbec neznám povinného a tedy ani nevím nic o jeho majetkových poměrech.

Ještě jednou moc děkuji za Váš čas, exekučně je vymožena jen opravdu malá částka a ty stále zadržuje exekutor, nechce se mu je posílat protože to jsou náklady na bance, máme si prý vzít jiného exekutora, když se nám to nelíbí. Povinný měl platit k exekuci běžné výživné, to ale vůbec nezačal ani platil, dělat se asi tedy nic nedá, jen čekat jestli někdy nějaké peníze přijdou? Moc děkuji a přeji hezký den