Zablokování více účtů postupně

1 odpověď

Dobrý den, byla mi nařízena exekuce na cca 11500 z úřadu v přerově, mám 2 účty a to u KB a ČS, částka byla strhnuta z účtu z KB (celá částka) a to před 8 dny, mám však zablokovaný i účet u ČS a v exekučním příkazu byla zmínka pouze o KB. Volal jsem do přerova a tam mi nějaký arogantní pracovník řekl že to prostě řešit nebude že peníze sice mají, ale at pošlu stížnost na exekutorskou komoru, v bance mi řekli že to musím vyřešit s přerovem, kb účet je dávno odblokovaný ale u čs ne. navíc mi přijde v rozporu s dobrými mravy částka 11500 za to že mi poslali jeden vzkaz do datovky, dluh s příslušenstvím a soudními náklady byl cca 30000 a tuto částku jsem již dávno uhradil, 11500 je cena za zaslání jednoho mailu do datovky.

Dobrý den. Exekutor se obrátí na všechny banky s dotazem, zda u nich povinný nemá založený účet, proveden vklad apod. V závislosti na výsledku dotazu pak vydá exekuční příkaz k postižení pohledávky z účtu u bankovního ústavu. Pokud tedy máte více účtů, není vyloučeno vydání více příkazů, zejména pokud odpovědi byly doručeny s větším časovým odstupem. Exekuční příkaz ohledně účtu u ČS Vám zřejmě nebyl dosud doručen, bance však již doručen byl, jinak by nemohla účet zablokovat. Nejprve je z účtu sražena částka, následně je zaslána exetorovi a v případě, že byla vymožena částka, která postačuje k úhradě celé exekuce, bude exekuce následně ukončena. Částka 11.500, - Kč je složena z odměny exekutora ve výši 15% z vymožené částky a nákladů ve výši minimálně 3.500, - Kč, přičemž jsou-li náklady vyšší než tato částka, náleží jejich náhrada v plné výši.