Exekuce proti manželce dlužníka

1 odpověď

Dobrý den, manžel udělal dluh u pojišťovny, založil si pojistky v rámci jeho podnikání, které neplnil. Nyní přišla exekuce vedená i proti mně. Já se o dluhu dozvěděla až po doručení dopisu od exekutora. Chci se zeptat jestli se podle občanského zákoníku leden/2014, můžu proti exekuci vedené i proti mně nějak bránit. Necítím se za to zodpovědná, o založených pojistkách jsem nic nevěděla. Děkuji za odpověď

Dobrý den. Pokud dluh vznikl za trvání manželství, patří do SJM a je možné jej vymáhat i postižením mzdy nebo bankovního účtu druhého manžela podle § 262a občanského soudního řádu. Bránit byste se mohla pouze v případě, že by byl exekucí postižen Váš výlučný majetek (např. nemovitost z doby před uzavřením manželství), přičemž obranou by byl návrh na částečné zastavení exekuce ohledně tohoto majetku.