Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.071.091

Poplatek za operaci na klinice a dokázání zaplacení operace v případě sporu

1 odpověď

Dobrý den, 09/2014 podstoupím plastický zákrok na soukromé klinice. Přes účet posílám desítky tisíc za operaci, obávám se však, že se může stát, že mi klinika může oznámit, že jsem něco dosud nezaplatila, i když bude částka zaplacena. Doufám že se to ovšem nestane, vzhledem k tomu, že této klinice opravdu věřím.
Mám požádat o zaslání potvrzení o zaplacení poštou? Klinika nachází daleko od mého bydliště, nebo mám lidem z kliniky zcela věřit a zaslat jim částku bez obav.
Pokud bych byla podvedena mohu nějak dosvědčit že jsem peníze na kliniku opravdu zaslala?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
pokud máte s klinikou uzavřenou nějakou smlouvou o provedení zákroku a posíláte peníze na základě pokynů a v termínech uvedených ve smlouvě, plníte dle smlouvy. V případě, že by klinika operaci neprovedla, můžete se následně po ní domáhat vydání bezdůvodného obohacení, které od Vás zasíláním částek na její účet získala. Taková smlouva však nemusí být písemná, ale její písemnou podobu doporučuji. Byla-li by smlouva uzavřena pouze ústně, bylo by prokazování existence takové smlouvy složitější. Pokud však posíláte peníze na účet, máte důkaz v podobě výpisu z účtu, že peníze byly zaslány. Chcete-li mít větší jistotu, můžete požádat kliniku o zasílání potvrzení o přijetí jednotlivé platby a zároveň o potvrzení, že požadovaná částka byla v plné výši Vámi uhrazena.