Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.952

odpisy u živnostníka

2 odpovědi

Dobrý den, jsem živnostník v oblasti ubytování a přemýšlím zda mám do nákladů zahrnout odpisy rekreačního domu, který slouží k mému podnikání. Vykazuji reálné náklady. Za dva roky ovšem počítám, že budu náklady z podnikání vykazovat paušálem. Bude prosím možné dům dále odepisovat a pokud ne, je možné dům odepisovat pouze po dobu let?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Váš dotaz je spíše účetního charakteru. Z toho důvodu si ho dovolím přesunout do klasického odpovídání (ne online chatu), kde bude přidělen specialistovi na daňovou oblast.
Odpověď na něj Vám přijde do emailové schránky, kterou jste zadal/a ve formuláři.
Děkuji za pochopení.

Děkuji za Vaši ochotu a vstřícnost.