Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.061.342

Danove priznání v INS

1 odpověď

Dobrý den,
jsem OSVČ obor reality, Od 6/2017 platím insolvenci.
Účetní mi jako každý rok vyplnila danové přiznání.
Uplatnuji 60% paušál ze zákona. Je to povolené a nemusím schovávat účtenky Podle toho je každý rok vytvořen peněžní deník. Píšou u se tam příjmy ne výdaje. Paní, která pracuje pro správce nyní pomě chtěla deník a doložit skutečné výdaje.
Dodal jsem spolu s DP. problém je, že mi nechce uznat žádné výdaje paušálem a požaduje doplatit 80,000,- Nebo at je doložím. To ale nejde nikdy jsem je neschovával.
Účetní tvrdí, že je to v pořádku a do pen. deníku se to píše takhle. a v rozsudku mám povinnost dodat danové přiznání kde se má vycházet z čistých příjmů. O doložení výdajů tam nic není a peněžního deníku taky ne. Insolvenci platím 15,000,. z toho 6000, - alimenty na jedno dítě. Příjmy vyšly 415,000,- a výdaje 249,000,- Moc děkuji za odpověd a hezký den J.

Dobrý den.

Dotazy týkající se výkonu exekuce nebo insolvence můžete kdykoliv uložit zde:
http://www.poslatdotaz.cz

Bude Vám odpovězeno zhruba do 3 dnů.