Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.061.419

Proměněný podmínečný trest

1 odpověď

, předem moc děkuji za odpověď... Před dvěma lety jsem dostala podmínku dva roky na rok za podvod a před 4 měsíci další podmínku tři roky na rok za neplacení výživného. Alimenty se snažím platit v plné výši i když jsem momentálně nezaměstnaná. 10.12.2019 mi byla podmínka proměněná za porušení paragrafu, neplatila jsem výživné šest měsíců a tím jsem porušila podmínku. Na soudě jsem vypověděla že jsem nezaměstnaná, ale já půl roku marodím ze schizofrenii, tudíž zaměstnána, jen v pracovní neschopnosti, což jsem u soudů neřekla a tudíž nežila řádný život. Má otázka zda se mám odvolat? Děkuji Richterova

Dobrý den,

samozřejmě v takovém případě podejte odvolání a přímo k písemnému vyhotovení odvolání doložte veškeré písemné podklady k Vaší pracovní neschopností, lékařské zprávy, rozhodnutí o přiznání dávky nemocenského pojištění a podobně.
Doporučuji Vám obrátit se na právní poradnu či advokáta, který Vám s přípravou odvolání pomůže.