Počet stránek ve webu: 40.292

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

NACHÁZÍTE SE NA ONLINE CHATU PRÁVNÍ PORADNY
DOTAZY V CHATU PŘIJÍMÁME KAŽDÝ SUDÝ TÝDEN V SOBOTU PO 9. HODINĚ
(PŘÍJEM DOTAZŮ MAX. DO 11 HOD.)

Dotazy mimo online chat můžete poslat každý den zde.
Dotazy týkající se EXEKUCE A INSOLVENCE prosím ukládejte kdykoliv zde.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 2.522.444

Odchod s dětmi

Odesláno: 
Otevřeno 50 x
3 odpovědi
 
Dobrý den, jsme momentálně v rozvodovém řízení. Jelikož soužití v domácnosti s manželem není úplně ideální. Ráda bych věděla jestli mohu odejít s dětmi dočasně do bytu, který společně vlastníme. Byt je prázdný. Najeli jsme na střídavou péči po týdnu. Když jsou děti v tom týdnu s ním, tak jsou jak vyměněné, skoro se mnou nesmí mluvit, zakazuje jim, aby za mnou chodili. Sice se najednou stará o děti, ale co se týká nějakých dalších domácích pracích, tak je to tu jak kdyby tu vybuchla bomba.
 
Dobrý den,

nikdo Vám, ani Vašemu manželovi, nemůže bránit odstěhovat se i s dětmi. V rámci rozvodového řízení samozřejmě bude nutné vyřešit péči o děti a jejich výživu. Jestliže se rozvádíte, jistě budete řešit i bydlení po rozvodu a samozřejmě je možné situaci řešit již nyní. Péče o děti je nutno soudně vyřešit ještě před rozvodem, nicméně návrhy k soudu je možno podat současně, rozvodový soud poté vyčká na právní moc rozsudku o určení péče a stanovení výživného.
 
A co když mi to nedovolí, abych s dětmi šla do bytu? Jak se mohu proti tomu bránit? Soužití s ním tady je fakt příšerný a mě už nebaví dělat tady jen služku. S dětmi raději tráví čas u sousedky, jen abych ty děti moc neviděla a nekomunikovala jsem s nimi. Bůh ví co všechno jim vykládá. Jak jsem psala ty děti jsou po tom týdnu s ním úplně vyměněný. Představa ale toho, že bych ty děti týden neviděla, když by je měl on. Je pro mě nepředstavitelná.
 
Dobrý den,

omlouvám se, má odpověď se neodeslala. V rámci České republiky se můžete s dětmi odstěhovat kamkoliv a nebude se jednat o trestný čin únosu. Otec má však právo na informace o dětech pokud jde o podstatné záležitostí (škola, bydliště, odjez do zahraničí), proto ho o této skutečnosti alespoň informujte bezprostředně po odstěhování.