Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.841

exekuce na vyrovnání členského podílu z bytov.družstva

1 odpověď

Prosím o radu. V únoru 2017 jsem se rozhodla vystoupit z Bytového družstva, byl mi vypočítán vypořádací podíl v částce 200 tisíc. Hotovost jsme ponechala v úschovně družstva a byla sepsána nájemní smlouva na užívání bytu jako s nečlenem družstva s tím, že vypořádací podíl mi bude vyplacen po vystěhování a předání bytu. V dubnu 2018 jsem se rozhodla darovat 100 tisíc z vypořádacího podílu kamarádovi, který mi také finančně kdysi pomohl. 22.4.2018 byla sepsána darovací smlouva, ověřené podpisy, ve které jsme se zavázala, že po vyplacení vypořádacího podílu z družstva mu do 3 dnů částku vyplatím. V květnu 2019 jsem si neuváženě vzala půjčku na směnku, nezaplatila včas. Z nájmu jsem dala výpověď a dlužnou částku chtěla zaplatit z vypořádacího podílu. Než se stihl podíl vyplatit, exekutor v úschově peníze
zablokoval. Celkem 180 tis. Mám nárok na vyplacení 100 tisíc z exekučně zablokovaných peněz, které jsme rok předtím darovala? Darování nebylo účelové. Půjčka i exekuce nastala až rok poté. Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den.

Dotazy týkající se výkonu exekuce nebo insolvence můžete kdykoliv uložit zde:
http://www.poslatdotaz.cz

Bude Vám odpovězeno zhruba do 3 dnů. Dobrý den.