Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.064.422

Sankce, pokuta za nepřevedení nemovitosti z prodávajícího na kupujícího ve lhůtě smluvené kupní smlouvou

2 odpovědi

Dobrý den,
jsou nějaké sankce za nedodržení dohody o převodu majetku? Podle písemné dohody to mělo být do jednoho měsíce, ale bohužel se tak nestalo.
Mohu se nějak bránit, a pokud ano, jakým způsobem?

Dobrý den,

s ohledem na skutečnost, že neznám obsah dané dohody nemohu Vám odpovědět, zda práva a povinnosti v ní uvedené lze vymáhat. Doporučuji Vám obrátit se na advokáta, který bude mít možnost si všechny podklady prostudovat a navrhnout Vám vhodný postup. Seznam advokátů naleznete zde: http://www.advokatikomora.cz.

Dobrý den, v roce 1993 jsem koupila chalupu s pozemkem který byl oplocen, tudíž jsem celé roky pozemeky užívala a pečovala v domnění, že je to moje. Bohužel nová pozemková úprava mi ve část pozemku označila za vlastníka obec. Mohu to kromě drahého odkupu řešit? Děkuji