Počet stránek ve webu: 39.116

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.

NACHÁZÍTE SE NA ONLINE CHATU PRÁVNÍ PORADNY
DOTAZY V CHATU PŘIJÍMÁME KAŽDÝ SUDÝ TÝDEN V SOBOTU PO 9. HODINĚ
(PŘÍJEM DOTAZŮ MAX. DO 11 HOD.)

Dotazy mimo online chat můžete poslat každý den zde.
Dotazy týkající se EXEKUCE A INSOLVENCE prosím ukládejte kdykoliv zde.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 2.339.621

Přenechání pozemku za úplatu, spolumajitel nechce podepsat příjmový doklad - co teď?

Odesláno: 
Otevřeno 63 x
1 odpověď
 
Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Jsem uživatel pozemku, který vlastní 8 spoluvlastníků. Nyní vyřizuji, abych mohl dostat pozemek do vlastnictví. Rozeslal jsem dokument k podpisu podle
"V y j a d r e n i e osoby
v zmysle § 63 písm. a/ ods. 1 zák. č. 323/1992 Zb. v znení neskorších predpisov Notárskeho poriadku"
Jeden z vlastníků požaduje po mě částku ve výši 25.000 Kč. Já chci na předání peněz aspoň nějaký dokument, abych měl něco v ruce, že jsem mu peníze předal.
Nechce nic podepsat, že nemůže, kvůli tohoto paragrafu na dokumentu, který podepsal. Bylo mi porazeno (Příjmový doklad). Ten také nechce podepsat i kdyby jsme neudávali účel platby.
Můžete mi tedy poradit co napsat a jak, aby mi to podepsal? Kupní smlouva nepřípadá v úvahu. Musel bych vše vyřizovat komplikovaně co se týka pozemku.
Děkuji za odpověď Tomáš
 
Dobrý den,

právní předpis, na který ukazujete je součástí slovenského právního řádu. V případě, že se i předmětný pozemek nachází ve Slovenské republice, budete se muset obrátit s žádostí o pomoc na příslušné slovenské advokáty, neboť v daném případě by se nepostupovalo podle českého práva.

Je-li pro Váš případ příslušné české právo, tak převod vlastnického práva z osmi spoluvlastníků nebo případně převod spoluvlastnického podílu bez nabývací listiny, kterou je v případě úplatného převodu kupní smlouva, stejně neuskutečníte. Uhradíte-li některému z vlastníků finanční částku za daný pozemek a neuzavřete-li k tomu kupní smlouvu, nebude moci katastrální úřad vlastnické právo v listu vlastnictví ve Váš prospěch změnit. Tedy bez ohledu na to jestli budete mít doklad o uhrazení, tak bez uzavřené kupní smlouvy, která musí být v případě nemovitých věcí (pozemku) v písemné formě, k převodu vlastnického práva nedojde.