Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.069.041

Darování rodinného domu dětem - snaha vyhnout se exekuci nemovitosti

2 odpovědi

Manžel využívá Cetelem i Esox. Celkem platí přes 6000 Kč splátky. O dluhu jsem nevěděla. Když daruje rodinný dům dětem, s věcným břemenem doživotního užívání, mohl by dům zabavit exekutor? Doplatí na to dospělé děti? Děkuji

Dobrý den,

přepsat nemovitost na děti se zřízením věcného břemene můžete, nejlépe ještě než proti Vašemu manželovi bude vedena exekuce. Pokud by převedl nemovitost až po nařízení exekuce na jeho majetek, mohl by se exekutor domáhat neplatnosti tohoto právního jednání. Podobné dotazy byly zodpovězeny ODKAZ

Dále mějte na paměti, že v případě že Váš manžel bude zvažovat řešení svých dluhů oddlužením nebo spadne do konkurzu, může insolvenční správce tomuto právnímu úkon bez přiměřeného protiplnění odporovat až 3 roky zpětně, než došlo k zahájení insolvenčního řízení. Pak by takový úkon byl považován za neplatný.
Více o insolvenci se dozvíte zde:
ODKAZ

Mohu Vám ještě nějak pomoci nebo potřebujete odpověď upřesnit?

díky moc za odpověď