Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.071.119

Založení podnikání na OSVČ a sleva na dani na dítě 2018 - uplatnění

1 odpověď

Dobrý den.
Jsem na rodičovské dovolené RD a chci založit OSVČ jako vedlejší činnost.
Mohu uplatnit slevu na dani na dítě, a za jakých podmínek?
Pokud živnost založím v 03/2018, budu moci uplatnit slevu na dítě až od 03/18 nebo za celý rok.
Jestli až od 03/2018, bude se také krátit minimální částka na získání daňové slevy na dítě nebo je minimální částka stále stejná.
Děkuji.

Dobrý den,
nezlobte se, ale toto je otázka spíše pro daňového poradce, který sleduje aktuální změny týkající se daní. Zvláště pokud se jedná o daňové přiznání, které se za rok 2018 bude podávat až v roce 2019.