Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.080.427

Opakované krátkodobé vízum a nutnost vycestování ze Schengenského prosotoru mezi vyřízením dalšího víza

1 odpověď

Dobrý den,
můj přítel je z Dominikánské republiky a přijíždí na krátkodobé vízum udělené Německem na pozvání jeho maminky provdané do Německa.
Další pozvání mu chci napsat já, ale nevím, jestli může požádat o další krátkodobé vízum českou stranu, aniž by musel vycestovat z Schengenského prostoru zpět do Dominikánské republiky a jestli na základě mého pozvání česká strana vůbec krátkodobé vízum udělí, když v současné době žiji v Nizozemí a mám tu zaměstnání na dobu neurčitou.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
předmětem této právní poradny nejsou otázky s mezinárodním prvkem. Z toho důvodu doporučuji se v daném případě obrátit přímo na příslušné orgány. Kontaktujte Generální Konzulát Dominikánské Republiky, který by Vám měl poskytnout při řešení Vaši životní situace součinnost.