Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.069.495

Může matka zastupovat dítě u soudu místo právníka?

2 odpovědi

Dobrý den, dceru u soudu o výživné zastupuje právník, může během tohoto procesu změnit zastoupení, a to tak, že bych ji místo právníka potom zastupovala já, její matka ?

Dobrý den, ano samozřejmě může. Smlouvu o právním zastoupení advokátovi vypovíte (vypovíte mu ji Vy, jakožto zákonný zástupce nezletilé, předpokládám, že jste i smlouvu uzavírala, pakliže ne - tak ji vypoví ten, kdo smouvu o právním zastoupení s dvokátem uzavřel). Soudu dáte vědět, že byla smlouva s advokátem vypovězena - přiložíte kopii výpovědi a napíšete, že dále budete jako zástupce vystupovat Vy, jkožto zákonný zástupce nezletilé (matka). Nezapomeňte uvést sp. značku sporu o výživné.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Vaše dcera je plnoletá či neplnoletá?

Pokud je neplnoletá budete zde jako zákonný zástupce, pokud je plnoletá - budete muset mít její plnou moc na zastupování.