Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.616

Exekuce na rodiče s dětmi - maximální zabavitelná částka

4 odpovědi

Dobrý den, manžel má exekuci na plat. Berou mu peníze z výplaty plus ještě musíme posílat peníze z toho mála co nám chodí. Mohou nám takto peníze strhávat? Máme 4 nezletilé děti. Děkuji za odpověď Lucie.

Dobré ráno, prosím o upřesnění - "ještě musíme posílat peníze stoho mála co nám chodí".

Berou nám peníze přímo na učtárně s manželovo platu. a stoho co mám zbejvá to je cca 16 000kč ještě posílame 1000kč taktež jim.

Z jakého důvodu jim tu částu 1000 Kč posíláte? To je velmi neobvyklý postup.

Obvykle pokud exekuční příkaz nařídí srážky ze mzdy, není nutné již další částky posílat.

Samozřejmě pokud pošlete více, dluh bude dříve umořen - nicméně povinností to není.

Navrhuji spojit se s pověřeným exekutorem, doložit mu nezletilé děti, dále Vaše obvyklé výdaje - nájem a podobně. S tím že můžete požádat o vyčíslení zbývající části dluhu, dále například o splátkový kalendář (není povinností exekutora vyhovět) a podobně, a hlavně se ho zeptejte z jakého titulu (důvodu) jste povinni posílat mu dalších 1000 Kč.

Pokud budete chtít, neváhejte se na nás opět obrátit nebo kontaktujte naše exekuční koncipienty zde:
odkaz
Bude Vám dopovězeno max. do 7 dnů.