Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.072.377

Nezaměstnanost a nárok na životní minimum, existenční minimum

1 odpověď

Dobrý den,
jsem evidován na úřadu práce ÚP. Jako nezaměstnaný, nemohu práci najít, nedokončil jsem školu. Bydlím u kamaráda v podnájmu a rád bych věděl, zda mám nárok na životní či existenční minimum, jelikož nemám žádný příjem, není možné si pořád někde půjčovat, jsem rád, že mohu alespoň zdarma bydlet bydlet.

Dobrý den,

životní minimum Vám nikdo jako částku nevyplatí, pouze odráží společensky uznanou minimální hranicí příjmu, pod níž nastává stav hmotné nouze. Ve Vašem případě bych zvážila možnost zažádat si o dávky hmotné nouze (např. příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení, mimořádná okamžitá pomoc) nebo o dávky státní sociální podpory.
Více informací se o těchto dávkách je uvedeno na těchto stránkách ODKAZ nebo se poraďte přímo na sociální odboru příslušného úřadu práce.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?