Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.070.782

Zákon o státní sociální podpoře 117/1995 Sb. - výklad zákona

1 odpověď

Žádost o výklad Zákona o SSP 117/1995 Sb. , §52 - §53, odst. 3 písm. a) s přihlédnutím k postupu dle §7 odst. 6

Dne 15.08.2016 můj syn VM - žadatel o dávku „přídavek na dítě“ splnil oznamovací povinnost. Informoval ÚP o odstěhování a změně trvalého bydliště otce, s žádostí o informaci k otázce změny společně posuzovaných osob.
Po žádostech o informace, nezodpovězených urgencích, zahájil ÚP nestandardním způsobem řízení o společně posuzovaných osobách.
21.01.2017 vydal ROZHODNUTÍ neposuzovat osobu Ing. VM, nar. 14.04.1946, jako osobu společně posuzovanou podle ustanovení zák. č. 117/1995 Sb. § 7 odst. 6 - při rozhodování o dávce přídavek na dítě ode dne 01.12.2016.
Na základě rozhodnutí ze dne 21.01.2017 - mi ÚP ČR Zlín 23.01.2017 vystavil Sdělení pro účely přiznání stipendia s uvedením nároku na dávku od 01.12.2016 do 31.01.2017.
Mám za to, že pro přiznání dávky stipendia, je třeba postupovat dle zákona 117/1995 Sb, § 52 a § 53, odst. 3 písm. a). Pak platí zpětná tříměsíční lhůta ode dne, kdy orgán rozhodující o dávce zjistil, že je třeba nově nárok na dávku posoudit. Tedy nikoli odvozovat vymezení časové platnosti ve shodě s platností

Dobrý den,
doporučuji naskenovat Vámi zmiňované listiny pro lepší orientaci v celém případu a zaslat k posouzení na bezplatnou poradnu k rukám Mgr. Wernerové. Bez nahlédnutí na dokumenty se nemohu k věci zodpovědně vyjádřit.