Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.072.260

Exekuce na mateřskou a rodičovské dávky - informace

5 odpovědí

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, zda když teď mám exekuci na plat, zda ji budu mít i na mateřskou a dále rodičovskou? Děkuji

Dobrý den,

exekutor Vám může postihnout nejen Vaši mzdu, ale i další příjmy a dávky, mezi které patří peněžitá pomoc v mateřství (mateřská), rodičovský příspěvek, nemocenská ad.

Potřebujete-li více informací o této problematice uložte svůj dotaz na tomto odkazu:

ODKAZ
Bude Vám dopovězeno do 3, max. 7 dnů.

dobrý den, tak mi prosim reknete jake minimum musí matka jednoho dítěte alespoň dostat? dekuji Moc

Dobrý den,

výkon rozhodnutí (exekuci) je možno na rodičovský příspěvek vést, ale jen formou srážek ze mzdy, kdy je možno zabavit dávky jen v omezeném rozsahu, tzn. vždy Vám musí zůstat alespoň nezabavitelný minimum. Jeho výše se každoročně mění. Výpočet nezabavitelného minima je celkem složitý a je závislí i na počtu vyživovaných osob.

Přesnou částku není jednoduché Vám bez bližších informací sdělit. Pro orientaci Vám doporučuji zkusit si vypočítat výši srážek na přiložené kalkulačce Exekutorské komory:
ODKAZ

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, jsem zaměstnaná, ale mám na sebe uvaleno několik exekucí, tak by mě zajímalo, jestli by ty dluhy nešly všechny sloučit v jedno. Mám zablokovaný účet a ze mzdy mi zůstává nezabavitelná částka, ale měla bych mít stále stejnou výplatu, ale je mi vypláceno čí dál míň. můžu vědět čím tj? a ještě by mě zajímalo, ten zbytek penez co mi zbydou si nechávám posílat na kamaráčin učet, tak snad ohrožena není, když mi zaměstnavatel uz strhává vše co může, že jo? moc děkuji za odpovědi

Dobrý den,
dotazy týkající se výkonu exekuce můžete kdykoliv uložit zde:
ODKAZ

Bude Vám odpovězeno zhruba do 3 dnů.