Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.075.658

Výše výživného na 15leté dítě - příjem, plat, mzda otce 20.000 Kč

1 odpověď

Dobrý den,
jak vysoké výživné by soud vyměřil na 15-ti leté dítě z hrubého měsíčního příjmu 20 tisíc? Bral by soud v potaz životní situaci platiče? Dítě, hypotéka, … ?
Děkuji za odpověď a přeji pěkný den!

Dobrý den,
jak už jsem Vám napsala v předchozí odpovědi soud vždy přihlíží při určování výživného k mnoha faktorům, mezi které patří věk dítěte, zda jeho potřeby odpovídají jeho věku, popř. jsou zvýšené např. nákupem zdravotních pomůcek (dioptrické brýle… ), sportovních potřeb atd. Dále také k počtu vyživovacích povinností otce, mezi které patří i vyživovací povinnost vůči manželce. Hodnotí se i další závazky otce (hypotéka, půjčky) a povinné náklady (nájem, energie… ).
K stanovení výživného Vám mohou pomoct doporučující tabulky, ale vždy je třeba přihlédnout i dalším shora uvedeným faktorům. Pokud si s částkou nejste jista, můžete ji prokonzultovat i s příslušným pracovníkem OSPOD.