Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.071.786

Insolvenční správce chce zabavit celý vdovský důchod - má na to právo?

3 odpovědi

Dobrý den, jsem již v insolvenci od 04/2012, pobírám
ke mzdě i vdovský důchod. O mé insolvenci byli na důchodovém seznámeni a ze mzdy mám také srážky. Do
dnešního dne bylo vše bez problémů, ale teď mám insolvenčnímu správci posílat celý důchod, že mám dluh sto tisíc na splátkách tak si mám půjčit, abych to doplatila, což nechápu protože peníze jsou sráženy každý měsíc. Pokud bych posílala i důchod, tak po zaplacení nákladů na byt a jízdného mě zůstane 0,80 haléřů na den z toho se žít nedá.
Do insolvence jsem šla s tím, že budu dluh splácet a budu nějak žít ale ne, že nebudu mít ani na žití.
Nevím jak dál. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

požádejte Vašeho insolvenčního správce o předložení prováděných srážek, rozhodně neuzavírejte další půjčku.

Pokud nebude soupis o prováděných splátek odpovídat skutečnosti, vyhledejte právní pomoc advokáta, případně iniciujte šetření o postupu insolvenčního správce u příslušného krajského soudu, insolvenčního správce může soud změnit.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

A mám ten důchod poslat a nebo počkat až se to vyřeší? Děkuji

Pošlete obvyklou výši platby s tím, že požádáte o předložení provedených plateb a srážek.

Insolvenčního správce kontaktujte v této věci co nejdříve, pokud platby odcházeli insolvenčnímu správci například i od zaměstnavatele, požádejte o výpis provedených srážek.