Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.071.053

Placení výživného na konci studia na střední škole

1 odpověď

Dobrý den
Moje 19letá dcera má sportovní smlouvu se základní odměnou 2000 Kč. Po skončení studia se nahlásila na Úřad práce, protože nedosáhne na základní platbu sociálního a zdravotního pojištění. Shání si zaměstnání.
Chtěla bych se zeptat, jak to je s jejím nárokem na výživné od jejího otce, které je soudně nařízené ve výši 3000 Kč měsíčně?
Navíc toto výživné její otec přestal platit od června 2013, kdy byla dcera ještě studentkou na střední škole. Jak řešit i tento problém s nezaplaceným výživným? Děkuji.

Dobrý den,

pokud máte pravomocný rozsudek o výživném (neměl by být straší než 10 let), je možné žádat nárok na výživné exekučně.

Vyživovací povinnost rodiče vůči dětem nezaniká ani ukončením studia, ani nabytím zletilosti, pokud není dítě schopno se samo vyživovat, vyživovací povinnost rodiče trvá.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?