Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.073.259

Je nutný souhlas manžela s bydlením nového přítele v domě SJM?

1 odpověď

Dobrý den. Jsem 25 let vdaná, 2 dospělé dcery a v manželství postavený rodinný dům. Manžel se 2011 odstěhoval k přítelkyni a rok nejeví jak po finanční tak pracovní stránce o dům žádný zájem.
Mám nově přítele, který tu se mnou začal bydlet a pomáhat mi. Manžel se o tom dověděl a přítele vyhodil, že dokud nejsme rozvedeni a majetkově vyrovnáni, nemá tu co dělat. Je to opravdu tak?
Může po mě chtít při rozdělování majetku při rozvodu vyplacení celé částky za polovinu domu najednou?
Moc děkuji. Blanka

Dobrý den,

ideální by bylo pokud se s manželem na podmínkách rozvodu dohodnete, potom lze počítt s rozvodem během jednoho stání (společný návrh na rozvod, vypořádání majetkových poměrů, otázky týkajících nezletilých dětí - u Vás nepřipadají v úvahu).

Jinak se může trvat rozvodové řízení déle, pokud nepůjde o společný návrh.

Vzor nalznete zde - ODKAZ.

V rámci dohody o vypořádání SJM, můžete sjednat jak jednorázové vypořádání, tak vypořádání ve splátkách, záleží na dohodě mezi stranami.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?