Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.075.020

Koupě lodžie v panelovém domě SVJ - informace

2 odpovědi

Dobrý den, maminka koupila byt do osobního vlastnictví a požádala o odprodej lodžie na společné domovní chodbě. Za lodžii zaplatila a přesto jí dnes tvrdí, že není její, ale může ho užívat sama. Stala se prý chyba, lodžie se neprodávali. Přesto, že jim ukazuji veškeré dokumenty, stále se nemůžeme nijak domluvit. Na katastru nemovitostí (mám kopii) je lodžie zanesená jako součást prodeje, ale jen v tzv. zaknihované složce. Proto uvažuji o advokátovi, chtěla bych informaci jak postupovat a řešit tuto situaci. Jsem její dcera, mimochodem invalida 3 stupně a nemám zbytečné peníze na vyhazování! Mám šanci s advokátem něco vyřešit?
Ještě jsem zapomněla dodat, že stále plati, společenství nájemníků, poplatek za užívání lodžie, kterou si nechala opravit na vlastní náklady cca 130 Kč měsíčně. Stejnou situaci řeší ještě jedna rodina v tom samém paneláku. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

rozhdně bych doporučovala začít a nejlépe i vyřešit tuto záležitost do konce roku, od 1.1. 2014 vstoupí v účinnost nový občanský zákoník.

v této věci by bylo možná lépe, kdyby celou záležitost s veškerými podklady prověřil advokát. Aby se Vám maličko s nížily náklady navrhuji Vám, domluvit se s druhou rodinou řešící podobný problém a společně zajít za advokátem.

Nebo se můžete pokusit získat bezplatnou právní pomoc advokáta. Bližší informace naleznete zde - ODKAZ.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Já Vám velice děkuji, informace je pro mě dostačující. Přeji krásný den