Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.075.249

Může jeden ze spoluvlastníků podat k soudu návrh na určení znění věcného břemene?

1 odpověď

Dobrý den, má prosím právo podat návrh na určení znění věcného břemene k soudu pouze jeden ze spoluvlastníků panujícího pozemku? Děkuji.

Dobrý den,

Každý ze spoluvlastníků je sám oprávněn domáhat se ochrany u soudu (jako žalobce) proti neoprávněným zásahům třetích osob.

V případě, že např. dojde k sousedskému sporu a bude podána žaloba, budou pasivně legitimovány (jako žalovaní) všichni spoluvlastníci.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?