Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.069.679

Zpětné vymáhání dluhu na výživném, alimentech - postup

1 odpověď

Dobrý den, Jsem rozvedená a mám syna 7 let. Bývalý manžel neplatí soudem dané výživné částkou 2000 Kč, měsíčně již od roku 2009.
Když ho požádám o proplacení výživného, je na mě vulgární a vyhrožuje bojím se o syna. Chtěla jsem se zeptat zda můžu i po těch letech žádat zpětné vyplacení. Děkuji moc.

Dobrý den,

můžete podat návrh na zahájení exekučního řízení, můžete žádat dlužné výživné až tři roky zpětně ode dne podání.

Doporučuji současně podat na Policii ČR trestní oznámení pro zanedbání povinné výživy (tento trestný čin byl bez pochyby naplněn).

Vzory jsou dostupné zde - ODKAZ"

Postup vymáhání dluhů obecně je zde (vč. exekucí):
ODKAZ

Informace o dlužném výživném též naleznete zde:
ODKAZ

Dlužné výživné můžete vymáhat až 3 roky zpětně - tzn. od srpna 2010. Bohužel výživné z roku 2009 je již promlčené.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?