Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.942

Vymáhání dluhu - exekuce byla neúčinná a exekutor nic nevymohl

2 odpovědi

Dlužník mně neplatí dluhy za prodej nemovitosti. Mám soudní rozhodnutí na zaplacení
3 000 000 Kč. Do věci se vložil i exekutor, ale bez výsledku.
Policie neprokázala úmysl, že by nechtěl
zaplatit. Vše se táhne 2007-2015 a stále dlužník nezaplatil.
Už nevím kudy kam, nebo mám vzít zákon do svých rukou?

Dobrý den,

podal-li jste návrh na výkon rozhodnutí (exekuci), je hlavně na exekutorovi, aby svou činností přispěl k vymožení vaší pohledávky. Rozhodující bude, zda dlužník vlastní nějaký majetek nebo má nějaký příjem. Nejste-li s prací exekutora spokojen, doporučuji exekutora pověřeného vymožením vaší pohledávky navštívit a nahlédnout do spisu, abyste viděl, jak v exekuci postupuje, zda činí nějaké nové kroky nebo prostě nic nedělá. Nebudete-li se svým exekutorem spokojen, můžete podat návrh na změnu exekutora, kdy označíte nového exekutora, kterému bude věc postoupena. Podmínkou je, aby s tím exekutor, který exekuci vede i exekutor, který má exekuci převzít souhlasil. Pokud s tím některý z exekutorů nesouhlasí, rozhodne o změně exekutora exekuční soud.
Chcete-li být sám činný, můžete, dozvíte-li se o nějakém majetku dlužníka, exekutora o tom informovat. Jakýmkoli jiným neuváženým jednáním vůči dlužníkovi si však nepomůžete, naopak si přiděláte další problémy.

Děkuji Vám za odpověď.