Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.072.116

Zaměstnavatel neposílal exekuční srážky mzdy exekutorovi - co dělat?

1 odpověď

Mám problém se srážkami exekuce z bývalého zaměstnání. Firma mi strhávala srážky ze mzdy a po jejím krachu jsem zjistil, že exekuce nebyly vyplaceny exekutorovi. Bohužel jediné co mám jsou výplatní pásky.
Ptal jsem se i po účetnictví firmy a insolvenční správce mi oznámil, že se účetnictví ztratilo. Bývalá účetní firmy mi však oznámila, že účetnictví odevzdali. Nevím jak se teď bránit. Děkuji.

Dobrý den,

určitě se obraťte na exekutora s žádostí o odložení případně zastavení exekuce ve smyslu § 54 a § 55 exekučního řádu. Kdy zde uvedete a doložíte, že srážky Vám byly strženy nicméně nebyly odvedeny ve prospěch exekutora a tedy do doby než bude toto vyjasněno, že žádáte o odložení exekučního řízení.

Z Vašeho dotazu nevyplývá v jaké fázi se nachází insolvenční řízení zahájené proti Vašemu zaměstnavateli, navrhovala bych, pakliže by to bylo ještě možné přihlásit tuto svoji pohledávku do insolvence.

Zvažte, prosím, případné vyhledání právní pomoci advokáta.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?