Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.070.923

Může exekutor zabavit peníze, majetek v bytě trvalého bydliště dlužníka?

1 odpověď

Prosím, mám přítelkyni která je i u mne přihlášená k trvalému pobytu. Žije přes týden i s malým našim synem u maminky. Někdy je o víkendu u mne. Chci se zeptat, kdyby si vzala půjčku a neplatila by jí, mohl bych dostat exkuci a paltit za ní? Děkuji moc a hezký den. Martin Prys

Dobrý den, pokud není Vaše přítelkyně Vaší manželkou, nemáte společné jmění manželů a proto ani společně neodpovídáte za dluhy vzniklé jednomu z Vás.

Jediné riziko, které by Vám mohlo v souvislosti s neplacením závazků Vaší přítelkyní hrozit, pokud by byla na její majetek nařízena exekuce prodejem movitých věcí, mohl by exekutor přijít na adresu jejího trvalého bydliště a provést soupis majetku. Pokud by k takové situaci došlo, musel byste prokázat, že jde o Váš majetek (prostřednictvím vylučovací žaloby). ze jen doporučit, případně že budete do bytu kupovat nějaké vybavení, schovat si od techto nákupů účtenky.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?