Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.070.389

Sourozenec odmítá prodej zděděného podílu nemovitosti po rodičích - co dělat?

1 odpověď

Dobrý den,
Zdědil jsem se sestrou nemovitosti po zemřelém otci a sestra úmyslně odkládá prodej. Jak mám dále postupovat?
velice děkuji za radu

Dobrý den,

prodej nemovitosti můžete urychlit tím, že si od ní necháte například podepsat plnou moc a věc bezmete do svých rukou a prodej zařídíte.

Případně, pokud se zdá, že nechce nemovitost prodat navrhněte, že necháte vyhotovit znalecký posudek, který ji ocení, a z této ceny budete žádat polovinu jako vypořádání od Vaší sestry.

Obávám se, že ve Vaší situaci bohužel není moc možností, jak efektivně postupovat.

Další informace o NEDOBROVOLNÉM zrušení a vypořádání spoluvlastnictví vizte zde:
ODKAZ