Podnikal jsem na živnostenský list na autodopravu do 3.5 t, ale auto jsem měl 18 t. Při silniční kontrole předali policisté podnět k prošetření a dostal jsem dopis, kde píší, že mohla být naplněna skutková podstata trestného činu podle paragrafu 7 zákona 418/2011, Sb. v návaznosti na paragraf 251 č. 40/2009 sb.

Veškeré daně a další platby jsem platil jak jsem měl. Jaký mně hrozí postih a měl bych mít pro další jednání s úřadem právníka? Úřad píše, že věc posílají na Okresní státní zastupitelství k posouzení. Alois.

ODPOVĚĎ:
Za této situace je vhodné nechat se zastoupit některým z advokátů – kontakt zde: www.advokatikomora.cz
Za zmiňovaný trestný čin je možné uložit trest výkonu odnětí svobody v délce až 5 let nebo peněžitý trest. Konkrétní sazba trestu se pak odvíjí osoby pachatele, jeho (trestní minulosti atd.).