1 1 1 1 1 Hodnocení 2.00 (1 hlas)

Jaká pokuta nebo trest hrozí za krádež alkoholu v obchodě v hodnotě cca 1.390 Kč v době nouzového stavu? Dotyčný neměl v posledních třech letech (2017-2020) žádný trestný čin, jen přestupek za obdobný čin? Díky.

ODPOVĚĎ:
Zde záleží na konkrétních okolnostech případu, i samotné soudy nejsou v rozhodování zcela jednotné. Skutečnost, že došlo ke krádeži v době nouzového stavu ovšem nemusí být považována automaticky za přitěžující okolnost, jak deklarovali některé soudy v obdobných případech.
Obecně se při stanovení trestu vychází z osoby pachatele, samotného činu, následků činu, přístupu pachatele k tomuto činu apod. Podle toho se může odlišovat výše pokuty (která je stanovována v denních sazbách) či až případně trest odnětí svobody.