29.8.2019 si mě policie předvedla na výslech ohledně stahování dětské pornografie. Po výslechu mi vzali notebook jako důkaz. Chtěl jsem se jen zeptat jaký trest mi hrozí, pokud v notebooků něco najdou? Jedna se zhruba o 40 fotek a asi 3 videa. A co všechno policejní technik v počítači hledá? Patří tam i historie prohlížeče? René.

ODPOVĚĎ:
Ano, může být zkoumána i historie prohlížení internetových stránek, dále samozřejmě uložené soubory přímo v PC. Trestní zákoník upravuje několik trestných činů souvisejících s dětskou pornografií, např. § 191 Šíření pornografie, § 192 Výroba a jiné nakládání s dětskou pornografií, § 193 Zneužití dítěte k výrobě pornografie. Ve Vámi popsaném případě přichází v úvahu trestný čin Výroba a jiné nakládání s dětskou pornografií. Výše a druh trestu se pak odvíjí od mnoha skutečností, způsob provedení, zda byl pachatel již v minulosti trestán za obdobný trestný čin, apod.