Můj partner si bral v autobazaru auto a uvedl zaměstnavatele u kterého již v té době nebyl zaměstnán a jelikož nebylo na placení leasingu tak se věc podala na policii. Policie to posuzuje jako úvěrový podvod. Chtěla bych se zeptat jaké z toho může mít následky? Děkuji, Petra

ODPOVĚĎ:
Kdo při sjednávání úvěrové smlouvy nebo při čerpání úvěru uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.
Partner může být souzen za trestný čin úvěrového podvodu. Uvedl totiž úmyslně nepravdivé údaje. V tuto chvíli doporučuji pokusit se splácet co nejdříve a zajistit partnerovi právního zástupce.