Manžel byl zadržen policejní hlídkou pro podezření z řízení pod vlivem alkoholu a vyzván k předložení řidičského průkazu ŘP, který ale u sebe v tu chvíli neměl. Nadýchal 1,38 promile a následně se i podrobil krevnímu testu. Nyní je stíhán pro trestný čin řízení pod vlivem návykové látky. Paradoxem všeho je, že v době zadržení vozidlo neřídil a šel po silnici.

Podezření vzniklo jen z mé výpovědi, kdy jsem řekla, že jsem slyšela přijet auto a pak následně viděla stát manžela u dveří. Neviděla jsem zda on řídil. Je toto obvinění oprávněné, když manžel nebyl viďen a zadržen přímo za volantem?

ODPOVĚĎ:
Pokud nebyl Váš manžel přistižen při řízení vozidla pod vlivem návykové látky, nepodaří se policii prokázat, že pod jejím vlivem řídil. Následné krevní testy na tomto nic nezmění, jelikož mohlo dojít k požití alkoholu po ukončení jízdy.