Přišla mi od někoho SMS, kde mi ten někdo říká, že jsem idiot a že bych měl jít do blázince. Nechci to vlastně řešit, ale chtěl bych se zeptat, jestli už tohle stačí, aby to bylo bráno jako přestupek, urážka, když tam není vyhrožování a vlastně ani vulgarity... Zatím je to jen jedna SMS. Díky za odpověď.

ODPOVĚĎ:

Idiot  je v rámci  lékařství  zastaralé označení pro člověka postiženého těžkou  mentální retardací. V běžné praxi se užívá toto označení jako vulgarita.
Pokud tedy toto bylo použito jako vulgarita, což lze předpokládat, lze toto řešit jako přestupek. Muselo by být prokázáno, kdo sms odeslal.