Zajímá mě, jestli může cizí osoba z ulice beztrestně otevřít dveře osobního vozu, ve kterém zrovna sedí řidič vozu. Stalo se mi to ve chvíli, kdy jsem seděla na místě řidiče v zaparkovaném voze a cizí osoba z ulice mi chtěla něco sdělit. Je na toto počínání pohlíženo jako na hrubé, případně jako vniknutí do osobní zóny? Dveře nebyly zamčeny, ale zavřený a já jsem seděla sama na místě řidiče. Děkuji vám za odpověď. Klaudie.

ODPOVĚĎ:
Takové jednání není samo o sobě protiprávní. Obrana přichází v úvahu, pokud by takovým jednáním došlo k ohrožení osob/majetku nebo např. ke vzniku škody na vozidle, nebo pokud by takto jednal např. stalker, který Vás dlouhodobě pronásleduje, má zakázán kontakt s Vámi, ale takový příkaz nedodržuje.