Zajímalo by mne, jestli je legální změnit si na telefonu IMEI, tedy identifikační číslo telefonu. Děkuji, Viktor

ODPOVĚĎ:
Naše zákony tuto možnost vysloveně nezakazují. Jiná věc je, jaký by byl postoj výrobce, pokud byste si změnil IMEI a poté chtěl nárokovat odstoupení od kupní smlouvy, či požadoval reklamaci mobilu s takto změněným IMEI. Ten by mohl namítat, že jste zasáhl do podstatné části výrobku a mohl by odmítnout reklamaci.