Pokud matka píše emaily třetím osobám, jako školní psycholožce atd. o tom, že ji otec napadl, bouchnul nebo na ní páchal domácí násilí, jak se proti tomu může otec bránit? Páchá matka přestupek nebo trestný čin? Pokud by došlo na soud, bude se řešit, jestli se to stalo nebo ne? Protože pak je to slovo proti slovu. Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Lze toto oznámit na přestupkové komisi, která bude celou záležitost prověřovat a následně bude záležet na tom, co se podaří prokázat - tedy zda k něčemu takovému dochází či nikoliv.