Nájemkyně bytu, ve kterém žijí i s druhem a společnými dětmi (19,17,16 let). V bytě s pečovatelskou službou žijeme 19. let. Druh hodně pije, chodí sice do práce, ale nikdy ne střízlivý. V minulosti to několikrát řešila i policie. Fyzicky nás nenapadá, ale už nemůžu psychicky. Stále se bát, jak zas přijde, za co nás seřve. Musím ho i v noci hlídat, aby trefil na WC.

Jsem tělesné postižená. Kluci mi moc pomáhají. Prosby, aby s tím přestal nepomáhají. Nevím, zda mám šanci, když má trvalý pobyt tady. Má slovenské občanství. Děkuji moc.   S pozdravem Laura.

ODPOVĚĎ:
Trvalý pobyt neopravňuje k bydlení. Pokud nemá podepsanou nájemní smlouvu, můžete podat návrh na soud, aby byt vyklidil. Jestliže na základě rozhodnutí byt neopustí, můžete se obrátit na exekutora a ten jej fakticky vyklidí.