Dostala som pokutu vo výške 3.000 Kč podlé § 35 pism. b) a § 46 zákona o odpovědnosti za přestupky a § 35 odst. 2. pism c) zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, protože jsem byla opilá v MHD. Mám hraničnú poruchu osobnosti a začala som práve brať nové antidepresíva a tam je, že sa nemusia znášať dobré s alkoholom plus je tam ako vedľajší účinok zvýšené samovražedné tendencie.

Takisto momentálne nepracujem, takže som bez príjmu. Myslíte že by niečo z toho mohlo byť brané ako poľahčujúca okolnosť na to, aby som sa odvolala? A predložila list od psychiatra? Ďakujem veľmi pekne.

ODPOVĚĎ:
Jestliže berete léky, které by se neměly užívat v kombinaci s alkoholem, ale Vy tak učiníte, jde toto k Vaší tíži, určitě není možné toto použít jako polehčující okolnost, spíše právě naopak.