Počet stránek ve webu: 40.256

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Vlastním byt v osobním vlastnictví v činžovním domě a samostatnou garáž. Pozemek pod garáží i pod domem patří městu. To mě nyní nutí ke koupi pozemku pod garáží i 1/6 pozemku pod domem. Je to však navázáno i na koupi podílů na dalších 6-ti pozemcích, čímž se celá transakce stává finančně neúnosnou.

Tyto další pozemky jsou volně přístupné 60 let všem obyvatelům i cizím lidem, vznikl zde zřejmě institut obecného užívání.   Pokud nepřistoupím na koupi všech 8 pozemků, bude prodej realizován - dle slov města - bez účasti mé osoby. Můj návrh na koupi pozemků pouze pod mými nemovitostmi byl zamítnut. Jak se lze bránit tomuto postupu? Děkuji.

 

ODPOVĚĎ:
Vlastník pozemku má povinnost nabídnout v rámci předkupního práva pozemky, na kterých se nachází nemovitost, vlastníkovi této nemovitosti. Nelze tedy pozemek pod Vaší garáží prodat třetí osobě bez toho, aby Vám vlastník pozemek napřed k odkupu nabídl. Řešení je tedy takové, že buď nebudete věc řešit a budete čekat, až Vám město nabídne k odkupu jen pozemky pod Vaší nemovitostí, protože to udělat musí nebo budete opakovaně město urgovat a písemně žádat jen o odkup pozemku pod garáží. Nejste ale povinen kupovat nic, co nemá s Vaší nemovitostí nic společného.