Starosta obce nám nedovoluje zábor veřejného prostranství přilehlé ulice a spojeného s ním zvláštního užívání komunikace pro umístění mobilního jeřábu nezbytného pro provedení montáže panelů stropu naší stavby povolené stavebním úřadem. Je možné nějakým způsobem přimět obec, aby byl dočasný zábor obcí povolen? Předem děkuji za odpověd'. S pozdravem Pavlína.

ODPOVĚĎ:
Na zábor není právní nárok, záleží na obci, zda jej povolí či nikoliv a za jakých podmínek. Jiná situace by byla, pokud by v obecně závazné vyhlášce obce byly stanoveny podmínky pro povolení záboru a vy jste je všechny splnily. V tomto případě by obec musela zábor povolit.