Počet stránek ve webu: 43.068

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Přítelkyně se rozvádí a její manžel se snaží vše bojkotovat. Koncem měsíce srpna 2019 mají první stání a manžel oznámil, že k soudu nepříjde. Rád bych proto věděl jaký mu za toto hrozí postih, jestli se musí omluvit dopředu a zda se může omluvit na práci (jezdí kamionem v zahraničí). Dále bychom rádi věděli, jestli je nějaká možnost dostat manžela z domu.

Jeho "budoucí bývalá manželka" ho v domě logicky nechce, ale on si nehledá bydlení, nic neřeší a vše se snaží zdržovat a bojkotovat. Dům mají napsaný na sebe. 3/4 ona a 1/4 on, nejedná se o společné jmění manželů, ale o spoluvlastnictví. Majetek taky nemají vyřešený, protože manžel nic řešit nechce a neřeší. Jen říká, že to bude zrdžovat jak to jen půjde. Děkuji za vyřízení.  

 

ODPOVĚĎ:
Pokud bude v soudním spise vykázáno doručení a manžel se nedostaví, soud je může rozvést bez jeho přítomnosti a ještě mu uložit pořádkovou pokutu až 50.000 Kč měsíčně. Pokud zašle omluvu, většinou soudci jednání odročí, ale pouze jednou, takže o moc dlouho se mu stejně nepodaří řízení protáhnout. Pokud jde o o dům, může paní kdykoliv podat k soudu žalobu o vypořádání podílového spoluvlastnictví a žádat o přikázání jen do svého vlastnictví. Musí ale počítat s tím, že mu bude muset vyplatit jeho čtvrtinu.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.