Prosím o radu jakým způsobem vést výkon rozhodnutí na splnění předběžného opatření, kterým je nařízeno povinnému vydat nám doklady.
Jedná se o doklady o použitých materiálech na stavbě, které musíme do určitého blížícího se data doložit Fondu životního prostředí ČR, aby nám vyplatili schválenou dotaci. Děkuji za radu jak vést na vydání dokladů výkon rozhodnutí. Ivan

ODPOVĚĎ:
V daném případě je třeba navrhnout exekuci odebráním věci podle § 345 a násl. Občanského soudního řádu.
Pokud by povinný exekuci bránil, lze podat trestní oznámení pro maření výkonu úředního rozhodnutí.